Příspěvky do oddílu a ČHS pro rok 2021

Příspěvky do oddílu

POZOR, výše příspěvků na rok 2021 zůstává stejná jako loni. ALE sjednotili jsme věkové hranice pro jednotlivé kategorie s ČHS

 • děti členů HO (alespoň jeden z rodičů je členem HO) narozené 2003 a později: 0,- Kč
 • členové narození 2003 a později: 100,- Kč
 • junioři od 19 do 25 let (narozeni 1996 – 2002): 300,- Kč
 • členové od 26 do 65 let (narození 1956 – 1995): 400,- Kč
 • členové narození 1955 a starší: 50,- Kč
 • čestní členové 0,- Kč

Příspěvky do ČHS

Je možné být jen členem ČHS, nebo využít možnosti cestovního pojištění a případně kombinovaného členství se Slovinským horolezeckým svazem. Každý člen oddílu si může sjednat členství v ČHS sám prostřednictvím e-shopu ČHS (http://shop.horosvaz.cz/shop/). V případě, že uvažujete o kombinovaném členství, případně pojištění E30, můžete objednávku provést sami přímo na e-shopu ČHS. Vyhnete se tak čekání na karty pojištěnce a budete mít lepší přehled o průběhu řízení (kartičku pojištění obdržíte obratem na email). Oddíl dále nemůže ČHS vyřídit pro své členy v následujících případech, ve kterých je opět nutné využít e-shop:

 • k objednání průkazu v případě, že je členský příspěvek hrazen prostřednictvím zástupce ÖAV
 • k objednání jiného tarifu pojištění než E30
 • k objednání ČHS Trio s jiným tarifem pojištění než E30
 • pouze k objednání samotného pojištění (člen již průkaz má)
 • volitelně můžete využít i k objednání průkazu ČHS, pokud nemáte možnost si vyzvednout průkazku na Valné hromadě a bylo by pro vás jednodušší nechat si ji přímo od ČHS poslat na vaši adresu.

pozn. od paní Trávníkové z ČHS: pokud by to bylo možné, prosí o objednání co možná největšího množství kartiček ČHS, pojištění i TRIO přímo přes náš spolek, aby nemuseli kvůli jednotlivcům na poštu.

pozn od Cardy: Samozřejmě je to na zvážení každého. Přeci jen za těch 600,- ročně by ČHS mohlo poslat kartičku přímo do schránky každého člena. Nicméně za sebe nemám problém vám kartičky objednat přes eshop. Kancelář mám u nádraží(Benešova, případně Skořepka) a po dohodě se v některé z nich můžu pohybovat. ČHS průkazy vám pošlu přes mail online a ostatní si buď vyzvednete u mě, na stěně až otevřou a nebo vám je třeba donesu osobně, když se trefíte do trasy, kudy chodím se psem :-)

Výše příspěvků: základní členství

POZOR, na rok 2021 se příspěvky ČHS zvyšovaly. Nově platí také senioři, avšak je možné přes náš spolek(nově budeme spolek) zažádat o refundaci pro členy ve věku 76 a starší. Podoba příspěvků do ČHS pro rok 2021 je následující:

 • 2003 a mladší: 0,- Kč pokud je alespoň jeden z rodičů také členem ČHS, jinak 100,- Kč
 • 1996 – 2002: 500,- Kč
 • 1956 – 1995: 600,- Kč
 • 1955 a starší: 200,- Kč

Výše příspěvků: ČHS Trio – kombinované členství a pojištění E30

Zahrnuje členství v ČHS, členství ve Slovinském horolezeckém svazu a Cestovní pojištění UNIQUA (tarif EVROPA30 – https://www.horosvaz.cz/chs-trio/. Kromě pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb nyní zahrnuje i pojištění odpovědnosti a úrazové pojištění). kompletní ceník zde

 • dítě (do 15 let, roč. 2006 a mladší): 949,- Kč
 • mládežník (16 – 18 let, roč. 2003 – 2005): 1120,- Kč
 • junior 19 – 25 roků (roč. 1996 – 2002): 1395,- Kč
 • dospělý (26 – 65 let včetně, roč. 1995 – 1956): 1695,- Kč
 • senior (66 let a více, od roč. 1955): 1215,- Kč

Výše příspěvků: ČHS + cestovní pojištění UNIQUA

Volitelně je možno s členstvím v ČHS objednat také cestovní pojištění Uniqua s tarifem Evropa 30OU. Cena za pojištění je pro všechny stejná ve výši 785 kč. Včetně členství v ČHS by platba vypadala následovně

 • 2003 a mladší: 785,- Kč pokud je alespoň jeden z rodičů také členem ČHS, jinak 885,- Kč
 • 1996 – 2002: 1285,- Kč
 • 1956 – 1995: 1385,- Kč
 • 1955 a starší: 985,- Kč

kompletní znění podmínek cestovního pojištění najdete zde

Pouze výše uvedené za vás můžeme vyřídit. V případě zájmu pošlete prosím odpovídající částku včetně příspěvků do oddílu na níže uvedený bankovní účet.

Platební informace

Předpokládáme, že se valná hromada, tradičně konaná v lednu, přesune na pozdější termín, případně úplně zruší kvůli zhoršené epidemiologické situaci. Proto uhrazení příspěvků není tak šibeniční, jako v minulých letech, kdy jsme museli stihnout tisk kartiček. Ale stejně bychom vás chtěli poprosit, abyste zvládli zaplatit do 15. 1. 2021. V případě pozdější platby budou průkazy objednány až v dalším kole. Platby příspěvků prosím uhraďte převodem na:

 • číslo účtu: 2801236055,
 • kód banky: 2010,
 • specifický symbol: 900.
 • variabilní symbol: Barcode (uveden na Vaší žluté Loko kartičce), datum narození, mail, případně cokoliv, podle čeho budeme schopni vás identifikovat. RČ prosím ne :-) přeci jen se jedná o transparentní účet, který si může přečíst kdokoliv
 • do zprávy pro příjemce prosím uveďte jméno a informaci zda platíte oddíl i ČHS/ČHS + cestovní pojištění/ČHS Trio (např. Pepa Zdepa – oddíl + ČHS).

Pozn.: Uvádějte, prosím, u plateb všechny uvedené náležitosti, velmi nám tím usnadníte následné zpracování :) Děkuji! V případě jiného způsobu úhrady příspěvků prosím pošlete mail s informacemi o způsobu platby na prispevky@lokalka.eu.

Pozn.: pokud budete chtít vyřídit čhs/loko také pro děti, prosíme o uvedení nějakého identifikátoru, podle kterého poznáme, čí je čí ;-)

Napsat komentář