Prima polezení v Maltasluchtu

O víkendu se někteří byli bavit a někteří pracovat v Maltatalu. Podmínka i počasí přálo, takže trochu co a jak.
V sobotu vylezli Tomík s Marťou Aluhol E2 WI4 220 m, kdy poslední délku WI3+ tahala Marťa a pak jsme ještě lezli Dreifalltigsfall, který lezli Tomík s Marťou opět na sřídačku.
V neděli jsme zamířili nad tunel do horních sektorů, kde jsme prvně vylezli Rechter Mittlerer Maralmfall a Tomík s Marťou po první délce slanili, protože se jim nelíbil led v jejich směru, my jsme lezli pravou větev a ta byla pěkná, nicméně výlez nahoře se mi zdál trochu nestabilní.
Pak jsme ještě chtěli lézt Linker Mittlerer Maralmfall, ale bylo tam tolik lidí, že jsme raději šli na druhou stranu potoka na Hochalmfall. Volili jsme přístup shora a není to zrovna varianta kterou bych doporučoval, spíš je lepší jít zespod. jinak led pěkný, bohatě tvarovaný, jenom to jištění bylo trochu slabší.

V pondělí už jsem měl volno i já a trochu jsme se rozhodli potrénovat v Maltasluchtu. Nejdřív v Obere Falleralmu jedno kratší 4+ na rozlez (Marťa i Tomík PP), pak jedno moc hezké M6 (opět Marťa i Tomík PP) a nakonec jeden takový moc hezký šestkový rampouch, kolem kterého jsem už několik sezón chodil jak mlsný kocour (Tomík PP, Marťa TR). Jinak ve výlezu je ve stropě na pravé straně nýt, clekem potěšil.
Pak jsme se ještě na chvíli přesunuli dolů do drytoolové tělocvičny, kde jsme si nejdřív dali jedno pěkné M7 (Zoban RP, Marťa FLASH) a jedno M8+ ( Zoban PP 2.pokus.

Jinak pokud by někdo měl zájem, tak jedeme v sobotu na MČR v lezení v ledu na rychlost na Víru a máme ještě dvě místa v autě. Takže kdyby se někdo chtěl přidat.

Napsat komentář